<p>Przedsiębiorcy badający opcje finansowania często zadają proste pytanie: czy warunki małej pożyczk...

Przedsiębiorcy badający opcje finansowania często zadają proste pytanie: czy warunki małej pożyczki biznesowej zaszkodzą czy pomogą firmie w dłuższej perspektywie? Nowe produkty z pożyczkami biznesowymi sprawiły, że małe firmy mają łatwy dostęp do gotówki. Wiele z tych nowszych produktów to pożyczki na dzienne płatności, które zawierają krótkie warunki zwrotu. Niektórzy właściciele firm mają problemy z tymi krótkoterminowymi kredytami biznesowymi.

Niektóre krótkoterminowe produkty finansowania działalności gospodarczej mogą prowadzić do niekończącego się cyklu kredytów. Często porównuje się niektóre z tych produktów, na przykład zaliczkę pieniężną kupiecką, do błędnego koła. Jak uniknąć małych pułapek pożyczki firmy? Jak można uniknąć tego, by zaciąganie krótkoterminowych kredytów biznesowych niebyło niebezpieczne?

Problemem często wymienionym w krótkoterminowych kredytach biznesowych jest brak przejrzystości. Na przykład pożyczki dzienne muszą być spłacone od poniedziałku do piątku, pomijając weekend. To sprawia, że bardzo trudno jest porównać różne oferty pożyczki na bazie tych samych wytycznych. Niektórzy eksperci finansowi zalecają unikanie wszelkich pożyczkodawców, którzy nie oferują przejrzystości.

Aby pomóc swojej firmie w tym kontekście:

Unikaj kredytodawców, którzy pobierają kary przedpłaty.

Unikaj zbierania wielu wypłaconych środków zarobkowych.

Unikaj kredytodawców, którzy próbują namówić Cię do większej pożyczki niż ta, której ci potrzeba.

Niektóre firmy dowiadują się, że płatności realizowane z wyprzedzeniem mogą wejść w znaczne części zysków. Dlatego takie sytuacje czasem kończą się wykupieniem 2, 3, a czasami więcej pożyczek za jednym zamachem. Jeśli znaczna część przepływów pieniężnych firmy sprowadza się do spłaty kredytów, to te same firmy mogą skończyć w pułapce długów. Ponieważ spłaty pożyczek wyczerpują środki pieniężne firmy, należy wziąć pod uwagę więcej kredytów, a cykl może być trudny.

Jak uzyskać pożyczki dla małych firm bez pułapek?

Jedną z opcji dla wielu małych firm są długoterminowe pożyczki ratalne bez kar za przedpłaty. Niektórzy właściciele firm mogą ubiegać się o finansowanie za pośrednictwem tradycyjnego banku. Są też i inni pożyczkodawcy, którzy mogą pomóc. Krótkoterminowe pożyczki muszą zawierać takie cechy jak terminy od dwóch (dwóch) do dziesięciu (10) lat, brak kar za przedpłaty, brak dokładania pożyczek – musisz spłacić pierwszą pożyczkę przed ponownym zaciągnięciem pożyczki. Pożyczki długoterminowe zwykle charakteryzują się znacznie niższymi płatnościami niż tradycyjna wypłata gotówkowa w handlu. Zazwyczaj w scenariuszach obciążonych kredytem 10-letnie opcje byłyby niedostępne. Nawet w najbardziej wymagających przypadkach płatności są znacznie niższe niż w przypadku kredytów krótkoterminowych.

Wniosek

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do gotówki w interesach, nie wpadając w pułapkę długów jest wiele opcji, które mogą być w stanie Ci pomóc. Pożyczki te oferują znacznie niższe płatności niż wiele krótkoterminowych opcji na rynku.